Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2020-07-17, 02:09   

Aż dziewięć dni trzeba było czekać na nowe teksty od tego serwisu ale było warto :) .

1. "Rose (Vombelka)" opowiada o "Tajnym Imperium (Secret Empire)" - uśmiechy dla Nich :-D :

Cytat:
Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam tak wciągający i pokaźnych rozmiarów komiksowy storyline. Raz się śmiałam, raz niemalże wzruszałam. Innym razem się wściekałam, a jeszcze kiedy indziej wiwatowałam bohaterom zwycięstwa czy współczułam klęski. Takiego rollercoastera emocji nie doświadczyłam od bardzo dawna. Od początku do końca komiks zaskakuje i trzyma w napięciu.

Cytat:
Cały świat przedstawiony jest ukazany fenomenalnie. Owszem, jest przygnębiający i ponury, ale tak bardzo ukazuje co byłoby, gdyby zło zwyciężyło i przejęło władzę nad światem.

:)

"Tajne Imperium (Secret Empire)"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze

2. "Ymperium pora zacząć" - "WKP" omawia "Empyre" #1 (2020). Podziękowania :-D :

Cytat:
Nie jest to wybitna opowieść, najlepszym z kosmicznych marvelowskich eventów takich, jak "Anihilacja" czy "Nieskończoność" do pięt nie dorasta, ale i tak dobrze się to czyta, nawet jeśli brak w tym większej oryginalności.

Cytat:
Co się jednak dziwić. Dan Slott to artysta, który pokazał, że własnych pomysłów praktycznie nie miewa.

Cytat:
Ale jednocześnie całkiem nieźle na nowo odtwarza te historie. I niezły jest "Empyre", głównie chyba dzięki Alowi Ewingowi, któremu Slott bardziej pomaga, ale liczy się przede wszystkim jakość.

"Empyre" #1 (2020)
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-07-26, 22:12, w całości zmieniany 2 razy  

jacek 

Wysłany: 2020-07-18, 16:49   

Co tam nowego dziś od Nich po smacznym obiedzie? Ano to - dziękujemy :-D :

1. "Ja, Wolverine" - "WKP" omawia "2020 iWolverine 2020" #1:

Cytat:
Nie jest to zeszyt ambitny, ale dostarcza chwili przyjemnej rozrywki i tyle akurat w tym wypadku wystarcza.

Cytat:
Ale warto też docenić dobre ilustracje. 2020 iWolverine lepiej wyglądałby z klasycznymi grafikami albo czymś w stylu tego, co widzimy na okładce, ale i tak zawartość jest udana.

"2020 iWolverine 2020"#1

2. "Magnes na miłośników mutantów!" - również "WKP" - tym razem o "Giant-Size X-Men: Magneto" #1 (2020):

Cytat:
Właściwie trudno mówić coś o tym, komiksie. A właściwie coś ponad to, co już pisałem przy okazji omawiania poprzednich tomów. To bardziej rozrywkowa rzecz, element większej całości, ale zarazem bardzo przyjemna, samodzielna opowieść. Można więc czytać ten zeszyt niezależnie od tego, czy znacie poprzednie części, czy nie, ale ja polecam zasiąść i zanurzyć się w lekturze całego runu Hickaman o X-Menach.

Cytat:
Dodajcie do tego naprawdę dobre ilustracje, a otrzymacie niegłupi komiks rozrywkowy, warty polecenia miłośnikom X-Menów.

"Giant-Size X-Men: Magneto" #1 (2020)

jacek 

Wysłany: 2020-07-21, 13:35   

"Kapitan Ameryka. Steve Rogers" #2. Omawia tak jak i tom pierwszy "Dee Dee". Cieszymy się bardzo :-D :

Cytat:
Druga część tej historii, ponownie jak pierwsza, zdecydowanie spełniła moje oczekiwania i okazała się być wyjątkowo wciągająca.

Cytat:
Steve nie stał swoim złym przeciwieństwem za pstryknięciem palca. Tym Steve’em wciąż kierują pewne szlachetne pobudki, które jednak zaczynają z czasem się zacierać i na przestrzeni czasu widzimy, jak i dlaczego mogło się tak właśnie stać. Dlatego też po raz kolejny spore brawa należą się Nickowi Spencerowi za poprowadzenie tego wątku.

Cytat:
Dodatkowym, ciekawym rozwinięciem wątku tego, jak w Ameryce opanowanej przez Hydrę radzą sobie cywile, są zeszyty pochodzące z serii Captain America: Sam Wilson, w których Sam stara się uchronić przedstawicieli mutantów i Inhumans przed działaniami reżimu. Cieszę się, że polskie wydanie zostało wzbogacone o tę perspektywę.

"Kapitan Ameryka. Steve Rogers" #2
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze

jacek 

Wysłany: 2020-07-22, 05:46   

"Spider-Imperium" - "WKP" recenzuje zatytułowany "Upadek imperium" tom siódmy cyklu "Amazing Spider-Man: Globalna sieć" - redakcji tego serwisu dziękujemy za nadesłanie omówienia :-D :

Cytat:
Jest tu więc akcja, szybkie tempo, sporo spektakularnych scen i ważnych momentów. Można go czytać bez znajomości głównego wydarzenia, ale o wiele lepiej wypada, jako jego część, więc jednocześnie zachęcam do lektury historii o Kapitanie Ameryce.

Cytat:
Dobrze narysowany (Stuart Immonen i Greg Smallwood, jak zwykle nie zawodzą), świetnie wydany (standard dla Egmontu) wart jest polecenia tym, którzy dotąd śledzili przygody Spider-Mana. Im zresztą polecać nie trzeba, sięgną w ciemno. I nie pożałują.

:-D

"Amazing Spider-Man: Globalna sieć" *7: "Upadek imperium"

jacek 

Wysłany: 2020-07-25, 05:48   

"Zjedz jeszcze trochę grzechów" - na dzień dobry od "Planety Marvel" recenzja "Amazing Spider-Man: Sins Rising Prelude" #1 (2020) - pisze "WKP. Podziękowania :-D :

Cytat:
Jak długo można kopiować wątki, z których przed laty słynęła jakaś seria? A można w nieskończoność, jak widać po "Amazing Spider-Manie", ale pytanie brzmi: po co? Wiadomo, że dla pieniędzy, tego nikomu mówić nie trzeba, ale ile można? Cały run Slotta był jedną wielką kopią pomysłów poprzedników (pisałem o tym przy okazji recenzji pierwszego zeszytu "Empyre", więc nie będę już powtarzał), ale Spencer nie jest lepszy.

Cytat:
Teraz zaś Spencer wraca do tematu Zjadacza Grzechów i...
... jest nijako. Kiedyś wątek z nim był pełen emocji, mroku i niepokoju. Do dziś stanowi jedną z najsłynniejszych fabuł ze Spider-Manem. Ale Spencer zamiast skupić się na klimacie i zagrożeniu, serwuje nam opowieść o nieznanych momentach życia tej postaci. Gdyby pokusił się przy tym o dobrą psychologię, byłoby ciekawie, ale zamiast tego serwuje nam sztampę.

:mrgreen:

"Amazing Spider-Man: Sins Rising Prelude" #1 (2020)

jacek 

Wysłany: 2020-07-25, 16:23   

A po obiedzie trzy kolejne materiały, autorem których jest "WKP" - ale się cieszymy :-D

1. "Mutanci, zombie i ludzie-rośliny z kosmosu" - "Empyre: X-Men" #1 (2020):

Cytat:
Wizja jest infantylna i trąci tandetą, ale nie ma to najmniejszego znaczenia, bo czytelnik dobrze się bawi, daje wciągnąć i autentycznie kupuje to, co serwuje mu scenarzysta. Niestety efekt ten psuje nieco Matteo Buffagni, którego ilustracje są dość przeciętne i nie robią wielkiego wrażenia. Z drugiej strony, nawet one nie są w stanie zniszczyć scenariusz Hickmana, dzięki czemu zeszyt gwarantuje kawał dobrej rozrywki.

:P

"Empyre: X-Men" #1 (2020)

2. "Avengers kontra jeszcze jedno kosmiczne zagrożenie" - "Empyre: Avengers" #1 (2020):

Cytat:
Nie ma tu zaskoczeń, nie ma psychologii, nie ma większej siły wymowy, jest nieskomplikowana rozrywka i to akurat wystarcza. Tym bardziej, że mamy tu dobre, dopracowane grafiki. Jeśli szukacie dobrej opowieści o Avengersach... lepiej poszukacie czegoś innego. Ale jeśli szukacie niezłego bonusu do Empyre, śmiało możecie sięgnąć.

;)

"Empyre: Avengers" #1 (2020)

3. "Imperium się rozrasta" - "Lords of Empyre: Emperor Hulkling" #1 (2020):

Cytat:
Dużo gadania, z którego niewiele wynika, parę fajnych scen - kolokwialnie mówiąc - i już jest po zeszycie. Niby komiks to nieco grubszy, niż standardowo, ale i tak stanowi jedynie odcinanie kuponików od eventu "Empyre", a szkoda.

Cytat:
Za to należy docenić naprawdę dobre ilustracje. Manuel Garcia serwuje nam lekkie, ale pełne realizmu i szczegółów grafiki, które ogląda się z dużą przyjemnością.

"Lords of Empyre: Emperor Hulkling" #1 (2020)

jacek 

Wysłany: 2020-07-26, 19:07   

Przed momentem otrzymana - pięknie dziękujemy - recenzja sześciu części "Jessica Jones: Blind Spot" (2020). Autorką wypowiedzi jest Rose (Vombelka) :-D :

Cytat:
Jessica Jones była niegdyś znana jako superbohaterka o pseudonimie Jewel. Nie szło jej to najlepiej. Obecnie jest prywatnym detektywem i posiada własną firmę Alias Investigations, co wychodzi jej znacznie lepiej.

Cytat:
Podoba mi się jej relacja z Luke’iem oparta na wzajemnym zaufaniu i trosce, oraz z Elsą Bloodstone, która jest równie charakterna i bezkompromisowa co sama Jess.

Cytat:
Zarówno kreska, jak i kolorystyka są fenomenalne! Jedna z piękniejszych pod kątem estetyki serii komiksowych jakie wpadły w moje ręce. Mimika postaci, sceny akcji czy ogólnie pojęty sposób rysowania przykuwają uwagę i intrygują detalami.

"Jessica Jones: Blind Spot" #1-6 (2020)

jacek 

Wysłany: 2020-07-28, 18:35   

Czas na dzisiejszą nowość, za którą oczywiście z uśmiechem dziękujemy :-D - "Rose (Vombelka)" omawia tomy #1-5 "Ant-Mana" (2020):

Cytat:
Scott Lang zawsze był jednym z moich ulubieńszych postaci, a każdy komiks z jego udziałem powiewa świeżością i dobrym żartem.

Cytat:
Życie Scotta Langa ostatnio nie najlepiej się układa. Jego córka, Cassie, chce rozpostrzeć skrzydła i zacząć karierę jako Young Avenger bez udziału ojca, który mieszka w Anthill i jako lokatorów ma mrówki na czele z uroczą Pam.

Cytat:
Podziwiam Scotta chyba najbardziej ze wszystkich bohaterów. Może właśnie dlatego, że jest tak bardzo niedoceniany. Owszem, nie radzi sobie w życiu i ciężko ma pod górkę, nierzadko też z własnej winy, ale nie poddaje się i z uśmiechem na twarzy idzie przez życie.

Cytat:
Kreska jest dosyć dziecinna i plastusiowata. Mogę to wybaczyć zważywszy na w miarę luźną tematykę. To samo tyczy się przedziwnej palety kolorów, które łączą w sobie przedziwny i kolorowy świat owadów z wizją końca świata ludzi.

Ant-Man" #1-5 (2020)

jacek 

Wysłany: 2020-07-31, 13:20   

Na zakończenie lipca od tego serwisu "Buarey" i wypowiedź o częściach #1-2 "Strange Academy" - jasne, że się cieszymy :-D :

Cytat:
Strange Academy to nowe nowej miejsce na mapie uniwersum 616. Ja również uległem wrażeniu, iż jest to miks między znaną serią książek o czarodzieju z blizną na czole oraz X-Manami.

Cytat:
Zdarzyło mi się kilka razy uśmiechnąć, ponieważ do mnie dociera specyfika humoru tych dwóch zeszytów. Mam nadzieję, że odpowiedzialny za scenariusz Skottie Young rozwinie skrzydła wyobraźni i najpóźniej od czwartego zeszytu otrzymamy dynamiczną przygodę pełną czarów, potworów oraz humoru.

Gdzie nie powala fabuła, tam ratują sprawę rysunki. Urzekła mnie lekkość obrazu i pastelowe barwy. Humberto Ramos swoją kreską nadał tej serii przyjemny, młodzieżowy styl wycelowany w tegoż odbiorcę. Styl ten ma sporą szansę na to, by przypaść do gustu starszemu czytelnikowi. Za dobór i wypełnienie magicznego świata kolorami odpowiedzialny jest Edgar Delgado.

"Strange Academy" #1-2

jacek 

Wysłany: 2020-08-01, 16:00   

A na rozpoczęcie sierpnia takie przed chwilą nadesłane nowości - uśmiechy dla Nich oraz dla "WKP", który jest ich autorem :-D :

1. "Kapitan Ameryka w Imperium" - "Empyre: Captain America" #1 (2020):

Cytat:
Na szczęście w tym wypadku mamy do czynienia z przyzwoitym komiksem, który daje całkiem miłe perspektywy na kolejne zeszyty.

Cytat:
Standard, typowa fabuła dla najbardziej patriotycznego z Marvelowskich herosów, ale jednak w wypadku tego zeszytu sprawdza się ona naprawdę dobrze. Empyre: Captain America to nic ponad rozrywkę, ale rozrywkę dynamiczną i nie pozostawiającą wiele miejsca na nudę, więc jest się z czego cieszyć.

Cytat:
Do tego dochodzą bardzo, bardzo udane ilustracje Ariela Olivettiego, które jeszcze podnoszą poziom całości i fakt, że na tle tie-inów do Empyre rzecz wypada naprawdę dobrze.

"Empyre: Captain America" #1 (2020)

2. "Empyre: Słabe Avengers" - "Empyre: Savage Avengers" #1 (2020):

Cytat:
Znacie to uczucie. Bierzecie komiks do ręki, wiecie że to będzie tandeta, bo mówi Wam to okładka, opis wręcz wykrzykuje to w waszą stronę, ale Wy macie jeszcze odrobinę nadziei, że chociaż będzie to tandeta zabawna.

Cytat:
Dlaczego? Bo już sam pomysł na włączenie Conana do uniwersum Marvela był słaby. Jeszcze słabiej wyszło usilne wciskanie go do tego, co się dzieje w świecie naszych bohaterów.

Cytat:
Zostaje historyjka, którą od biedy da się przeczytać, wyłączając przy tym myślenie, ale po co? Ani nic nie wnosi, ani nie zapewnia dobrej rozrywki. Ani tym bardziej, nie oferuje nawet dobrych rysunków (lubię Smallwooda, ale w ogóle on tu nie pasuje).

"Empyre: Savage Avengers" #1 (2020)

3. "Ex-fajny komiks" - "X-Factor" #1 (2020):

Cytat:
Pierwsze wrażenie? Matko, jak to jest źle narysowane… W latach 90. Marvel zachłysnął się mangową estetyką i na siłę próbował wprowadzić ją na rynek w ramach imprintu Tsunami. Szybko okazało się, że nie wyszło mu to na dobre, ale nie zaprzestał kolejnych prób. W ostatnich latach pokazał jednak, że lepiej było trzymać się od nich z daleka, bo wszystkie bez wyjątku okazały się beznadziejnymi dziełami, które prawdziwym mangom - nawet tym kiepskim - nie dorastały do pięt. Niestety nowe X-Factor utrzymane jest właśnie w takiej stylistyce i to boli. Nawet bardzo.

Cytat:
Fabularnie nie jest źle, to całkiem zgrabna historyjka, choć jak na taki temat pozbawiona powagi, i czyta się ją bez zgrzytania zębami, jednak graficznie to porażka.

"X-Factor" #1 (2020)

jacek 

Wysłany: 2020-08-01, 23:45   

A na zakończenie soboty jeszcze coś - "Rose (Vombelka)" omawia części #1-8 "Black Panther and The Agents of Wakanda" (2019/20) - czyli bardzo się cieszymy :-D :

Cytat:
Powiem szczerze, że ani jeden z tych ośmiu zeszytów jakoś mnie nie zachwycił. Owszem, serię czyta się szybko i przyjemnie, ale tylko tyle. Żadna z opowiadanych historii nie wywołała we mnie żadnych emocji. Po prostu przeczytałam tę serię i nic więcej. Z jednej strony to dobrze, bo nie czuję się niczym zawiedziona i miło mi się przechodziło z jednego tomiku do drugiego. Z drugiej strony jednak spodziewałam się, że akcja czy interakcje między bohaterami wywołają we mnie jakieś uczucia; jakiegoś bohatera polubię, drugiego znienawidzę, z wypiekami na twarzy oczekiwałabym kolejnej przygody, zaskoczyłabym się jakimś rozwiązaniem, ale tak naprawdę wszystko dało się przewidzieć i żadna postać nie utknęła mi w pamięci.

Cytat:
Zarówno kreska, jak i barwy są naprawdę w porządku i nic więcej. Jedyny efekt "wow" w trakcie lektury miałam w ostatnich dwóch woluminach, gdzie pięknie przedstawiono i pokolorowano smoki. Poza tym to niejednokrotnie nie mogłam się połapać w scenach akcji, gdzie kolory nachodziły na siebie i nie mogłam rozróżnić kto jest kim.

"Black Panther and The Agents of Wakanda" (2019/20)

jacek 

Wysłany: 2020-08-05, 19:40   

Dzisiejszego wieczoru Rose (Vombelka) opowiada o "Symbiote Spider-Man: Alien Reality" #1-5 (2019/20) - podziękowania :-D :

Cytat:
Nigdy nie przypuszczałam, że team-up Spider-Man i Doktor Strange jest czymś, czego potrzebuję w życiu. Nawzajem uczą się nowych sztuczek, poznają różne aspekty z dziedziny nauki i magii, które się przeplatają, a ponadto tworzą zgrany zespół, w którym gdy jeden jest bezsilny i nie ma pomysłów, tak wtedy drugi wkracza do akcji i ratuje sytuację. Podoba mi się, że te pięć zeszytów skupione jest nie tyle na walce z wrogami, ale też właśnie na interesującym pokazaniu dwóch herosów z dwóch różnych branż w dziedzinie superbohaterstwa, którzy wzajemnie muszą odratować swoją dawną rzeczywistość i nie zmącić pozostałych. Ponadto uwielbiam momenty, gdy jeden nie rozumie drugiego i dochodzi wtedy do dosyć śmiesznych scen dialogowych.

Cytat:
Kreska jest gruba i wyraźna, przez co mimika twarzy postaci, ich ruchy czy nawet ukazanie pomieszania z poplątaniem w królestwie Nightmare’a , prezentują się nader korzystnie. Barwy są równie ciekawe i ładnie pokazano kontrast między ciemnym i mrocznym strojem Pajączka, a jasnym tłem. Podoba mi się taki zabieg.

"Symbiote Spider-Man: Alien Reality" #1-5 (2019/20)

jacek 

Wysłany: 2020-08-08, 13:51   

Dwukrotnie "WKP" - dziękujemy :-D :

1. "Mesjasz imperium" - "Lords of Empyre: Celestial Messiah" #1 (2020):

Cytat:
Lords of Empyre: Celestial Messiah to bardzo dobrze narysowany przez Alexa Linsa zeszyt, który fabularnie niestety jest bardzo nijaką opowiastką. Akcja, sekrety, tajemnice? I co z tego, skoro zamiast zaskakiwać i wstrząsać, rzecz przyjmuj się ze wzruszeniem ramion i ziewaniem? Zresztą o żadnym znaczącym wstrząsie i zaskoczeniu nie ma tu mowy. Może ja tak to odbieram, może znajdą się czytelnicy, którzy będą zdumieni, ja jednak byłem zmęczony, a to przecież tylko trzydzieści stron.

"Lords of Empyre: Celestial Messiah" #1 (2020)

2. "Fantomas-mutant" - "Giant-Size X-Men: Fantomex" #1 (2020):

Cytat:
Fantomex to postać inspirowana Fantomasem tak mocno, że aż ociera się o plagiat. Dodano do niego coś z klimatów Jamesa Bonda i wymieszano z motywami superhero. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, więc nie ma się co dziwić, że wyszło przeciętnie. Liczyłem, że Hickman odzyska tę postać dla nieco bardziej ambitnych czytelników, ale i jemu się nie udało.

Cytat:
Jeszcze świetna szata graficzna nieco podnosi poziom całości, ale niewiele.

"Giant-Size X-Men: Fantomex" #1 (2020)

jacek 

Wysłany: 2020-08-11, 16:21   

"Udon Deadpool" - "Deadpool Classic" #09 w opinii "WKP" - ale się cieszymy :-D :

Cytat:
Scenariusz Simone jest udany. To dobra, lekka opowieść rozrywkowa, w której dzieje się dużo, a jeszcze więcej się gada. Czyta się to szybko i przyjemnie, jeśli lubicie naszego wyszczekanego najemnika, tym bardziej, że opowieść jak zawsze za nic ma polityczną poprawność, za to nie stroni od umownej brutalności i czarnego humoru, które dają wytchnienie od typowego superhero. Niestety szata graficzna nie jest zbyt udana. Deadpool nigdy nie miał do niej wielkiego szczęścia, bo pierwsze kilkadziesiąt zeszytów jego przygód było nazbyt cartoonowe i kolorowe, aż momentami kłuło w oczy. Grupa Udon jednak poszła dalej i ową cartoonowość podlała jeszcze pseudomangową estetyką, która nie pasuje do tej opowieści.

"Deadpool Classic" #09

jacek 

Wysłany: 2020-08-18, 21:19   

"Tajne Imperium Mścicieli" - na temat zatytułowanego "Tajne imperium" piątego tomu "Avengers" będąc pierwszym wypowiada się "WKP"- dziękujemy :-D :

Cytat:
Na czytelników czeka tu dużo akcji, sporo walk, kilka naprawdę interesujących scen i dobre, szybkie tempo, zrównoważone spokojniejszymi momentami. Miłośnicy Marvelowskich eventów i epickich historii w klimatach kinowych hitów będą z całości bardzo zadowoleni, bo to kawał udanej rozrywki, która wciąga i chociaż nie ma w niej głębi, komiksy tu zebrane nie zawodzą i nie nudzą.

Cytat:
Brak tu wielkości, brak też pewnej autonomii. Rzecz jest za to naprawdę nieźle zilustrowana. I to tyle. Przyzwoity dodatek do przyzwoitej serii i dobrego, ale nie wykorzystującego pełni potencjału tematu eventu.

;)

"Avengers" #5: "Tajne imperium"

Odpowiedz do tematu